ABF Księgowość Anna Błaszczyk-Figurska

Jestem ekspertem w dziedzinie księgowości z ponad dwudziestoletnim stażem. Jako absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego Wydziału Prawa i Administracji uzupełniłam umiejętności teoretyczne kończąc Studia Podyplomowe z Rachunkowości. W 2008 roku zostałam wpisana na listę osób uprawnionych do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych uzyskując Certyfikat Księgowy. Równolegle z aktywnością zawodową ukończyłam roczny Kurs Głównego Księgowego w Stowarzyszeniu Księgowych w Polsce oraz wiele wartościowych kursów dla ekspertów wspierających biznes. Doświadczenie zawodowe zdobywałam jako pracownik administracyjny i pomoc księgowej w małej firmie, następnie pracownik biura rachunkowego. Kolejne kroki w rozwoju zawodowym to stanowiska głównej księgowej w prywatnych firmach.

Biuro rachunkowe prowadzę od 2009 r. Wieloletnie doświadczenie zawodowe pozwoliło mi zdobyć odpowiednie kompetencje i praktyczne spojrzenie na potrzeby przedsiębiorców. Modele stosowane w zakresie rozwiązań księgowych to zespół księgowy w firmie, albo korzystanie z firm zewnętrznych i przeniesienie obsługi księgowej do biura rachunkowego. Każda z opcji ma swoje wady i zalety. Obserwując efekty obu wariantów dopasowuję współpracę z mikro, małym, czy średnim podmiotem gospodarczym i zwracam uwagę, aby wyniki podawane przez księgowość nie zaskakiwały. Klienci, z którymi współpracuje są świadomi i chcą wiedzieć więcej niż podczas standardowej obsługi biura rachunkowego, ale niekoniecznie mają czas wdrażać się w tajniki zawodu księgowego ze szczegółami. Moim celem jest pokazywanie obszarów, w których korzystanie z wiedzy jaką daje księgowość przynosi wymierne korzyści. Misja polega na oddaniu spraw księgowych pod opiekę biura rachunkowego, co zmniejsza obciążenia finansowe firm, ale jednocześnie zapewnienie wsparcie i pomoc w  zrozumieniu zasad ewidencji księgowej i odczarowanie tematu skąd się biorą podatki. Wielokrotnie przekonała się, że wiedza przynosi wymierne korzyści w prowadzeniu biznesu, bo księgowość liczy Wasze pieniądze, a niewiedza szkodzi.

ABF Księgowość zadba o Twoje pieniądze

Poza profesjonalizmem i rzetelną obsługą księgowo-podatkową oraz terminowym rozliczaniem bardzo cenimy sobie we współpracy wzajemne zaufanie i brak barier w komunikacji. Indywidualne podejście oraz traktowanie rozliczanych klientów z zaangażowaniem, zrozumieniem  procentuje lepszym zarządzaniem firmą przez przedsiębiorcę.

Nasze motto: “Kto pyta nie błądzi!”, “Księgowa Twój przyjaciel nie wróg”.

Jako firma zewnętrzna dbamy  częstą wymianę informacji na linii klient-księgowa, z uwagi na zawiłość sytuacji w zdarzeniach gospodarczych. Informacja po czasie wyklucza możliwość podjęcia decyzji podatkowej, która może mieć wymierny wpływ na obciążenia finansowe. Tempo zmian prawnych powoduje, iż stabilizacja w sprawozdawczości jest pojęciem nieistniejącym. Każdorazowo należy sprawdzać, czy to co zdarzyło się wczoraj jest tym samym zdarzeniem gospodarczym dzisiaj.

Rs-service

Doświadczenie

Mamy ponad 25 lat doświadczenia w branży księgowej, połączone z aktualną i ciągle poszerzaną wiedzą i nowoczesnymi narzędziami informatycznymi.
Rs-service

Bezpieczeństwo

Posiadamy obowiązkowe oraz dobrowolne ubezpieczenie OC, które ma chronić naszych klientów. Chronimy też posiadane dane i rozwijamy infrastrukturę IT.
Rs-service

Elastyczność

Pracujemy w systemie stacjonarnym oraz on-line. Przyjmujemy dokumenty papierowe i elektroniczne. Współpracujemy z firmami z całego kraju.

Ponad 25 lat doświadczenia i praktyki w branży. Biuro rachunkowe od 2009r.